Modulární konstrukce pro fotovoltaické panely na ploché střechy s orientací na jih nebo východ-západ

PV Service Plus je oficiálním prodejcem modelových konstrukcí pro fotovoltaické panely na plochých střechách s orientací na jih nebo východ-západ

Modulární stavební systém z hliníkových profilů umožňuje uložení fotovoltaických panelů pod úhlem 15° na plochých střechách. Konstrukce je určena pro panely o rozměrech 1000 x 2000 x 35 mm. Na vyžádání je možné konstrukci přizpůsobit i jinému typu panelů, případně jinému úhlu.

Konstrukce se ukládá přímo na plochou střechu a zatěžuje se betonovými dlaždicemi o rozměrech 400 x 400 x 40 mm. Na ploché střeše konstrukce nevyžaduje žádné kotvení ani jiný zásah do střešní konstrukce. Vhodné je použít pod konstrukci podložku z gumy. Pokud je třeba kotvení podporné konstrukce na ploché střeše, je možné to udělat různými způsoby v závislosti na samotné konstrukci, skladbě střechy a střešní krytině. Konstrukce je vyrobena z hliníkových profilů, spojovací materiál je z nerezové ocele.
Systém šroubových spojů umožňuje rychlou montáž bez nutnosti vrtání otvorů a eliminuje nepřesnosti ploché střechy.

Konstrukce sestává ze tří konstrukčních celků, spojených nerezovými šrouby. Mezi dvěmi nohami konstrukce je zezadu přišroubován hliníkový krycí plech, který má i nosnou funkci. Odstup mezi jednotlivými řadami panelů je dán spojovacím profilem (na požádání může být modifikován).

Montážní systém je vyroben na Slovensku. Montážní systém má pevnost ověřenou statickým výpočtem pro území SR a ČR.

Montážní postup

Jednotlivé profily se sestaví podle obrázku a spojí se šrouby M8 x 25. V případě potřeby se pod konstrukci umístní dilatační podložka. Betonové dlaždice se uloží na středový profil (potřebnou zátěž určí statický výpočet podle podmínek v místě realizace). Boční závětrný plech se vylomí podle počtu dlaždic.

Fotovoltaický panel je na konstrukci upevněn standardními hliníkovými krajními a středovými úchyty a nerezovými šrouby M8 x 40. Zadní závětrný plech plný (pro konstrukci J) a úzký (pro konstrukci V-Z) se upevní Tex šrouby.

VV případě potřeby se konstrukce kotví do střechy bez zatížení. Způsob kotvení určí projektant.

Nesprávná montáž a instalace může způsobit uvolnění spojů nebo kolaps konstrukce a panelů. V případě nedodržování pracovních postupů a při použití jiných materiálů nebo spojovacích prvků není možné uplatnit záruční podmínky.

Konstrukce jsou vyráběny na Slovensku.