VÝROBA ELEKTŘINY FOTOVOLTAIKOU JE EKOLOGICKÁ

Elektrická energie vyrobená za pomoci fotovoltaických panelů je ekologická. Jejím přínosem je fungování na bázi obnovitelných zdrojů. Využitím energie slunečních paprsků ušetříte rodinné finance. Nestabilní ceny elektrické energie vás tak už nemusí trápit.

Mnohé argumenty poukazují na to, že samotná výroba fotovoltaických panelů způsobuje znečištění prostředí, ale jejich následná funkčnost tyto emise rychle vykompenzuje. Energie vynaložená na výrobu fotovoltaických panelů se vrátí za tři roky.

Jeden solární panel ušetří přibližně 1 tunu oxidu uhličitého (CO2) ročně, což je množství, které by bylo vyprodukováno klasickou výrobou elektřiny. Uhlíková návratnost je přitom 1,6 roku. Za svou životnost tedy dokáže fotovoltaická elektrárna ušetřit přibližně 30 tun oxidu uhličitého.

Samotná výroba elektřiny z fotovoltaiky závisí na množství slunečního záření, které dopadá na panely, na jejich sklonu a orientaci. Tento typ obnovitelného zdroje neuvolňuje do ovzduší žádné emise CO2 ani jiné škodlivé látky. Ekologický přínos systému není vůbec zanedbatelný. Elektřina, kterou vyrobí FVE, je nejčistější, jakou je člověk vůbec schopný v dnešní době vyrobit. Dalšími pozitivy jsou tichý provoz a snadná údržba. Životnost FVE panelů je přitom přibližně 30 let.

Máte zájem o vlastní fotovoltaiku? Společnost PV SERVICE PLUS je na trhu už víc než 15 let. Máme za sebou nesčetné množství instalací a spokojených klientů. Rádi se staneme vaším spolehlivým partnerem. Zabezpečíme vám vlastní FVE na klíč, bez starostí a stresů.