BESS – Bateriová úložiště

Kompletní řešení vašeho bateriového úložiště: BESS Battery Energy Storage System
  • Spolehlivé úložiště energie
  • Zdroj energie pro vykrývání energetických potřeb a špiček výrobních (průmyslových) objektů


Nabízíme bateriové úložiště od kapacity desítek kWh až několik MWh v kabinetovém, případně v kontejnerovém řešení a to venkovní nebo vnitřní provedení v zázemí firmy.

Ve většině podniků a provozů se spotřeba elektřiny během pracovního dne mění a velmi tím ovlivňuje distribuční síť. Vznikají tak odběrové špičky, díky kterým elektřina mění své ceny v průběhu dne. Bateriové systémy slouží k akumulaci energie, kdy je přebytek elektrické energie (například z FVE), anebo kdy je cena elektrické energie nízká. Akumulovaná energie je následně využívána při chybějícím osvitu fotovoltaické elektrárny, případně v časech vysoké ceny energie, případně na eliminaci špiček spotřeby a teda eliminaci MRK. Při větších úložištích je možné i pomáhat stabilizovat distribuční sít.

Použitím baterií ESS se vyhnete vysokým účtům za spotřebu elektrické energie.

Hlavní výhody BESS

Úplné nebo částečné pokrývání aktuální provozní spotřeby a odběrových špiček nad stanovenou a s dodavatelem sjednanou hodnotu. Řízení ¼ hod. maxima. Pokrytí špičkových odběrů pomocí fotovoltaiky nebo z baterií, případně jejich kombinací. Díky tomu máte možnost sjednat si a snížit paušál za rezervovaný příkon u distributora elektrické energie, čímž získáte významné úspory nákladů na provoz.

  • OCHRANA PŘED VÝPADKY ELEKTŘINY
  • STABILIZACE ELEKTRICKÉ SÍTĚ
  • PEAK SHAVING
  • ÚSPORY ENERGIE
Analýza, modelování a návrh energetických systému na míru vašim potřebám od PV SERVICE PLUS Batériový systém = nejlepší spůsob akumulace elektrické energie z obnovitelných zdrojů.
Chcete se dovědět více informací? Kontaktujte nás. Rádi Vám připravíme nabídku na míru.